SON DAKİKA
kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Türkiye’nin taşı toprağı altın! Tonda 2 kg altın bulunan sahalar var!

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 18:30 'de eklendi ve 140 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin birçok şehrindeki maden sahalarından alınan toprak ve kayaç numunelerinin resmi ve bağımsız, yerli ve yabancı değişik laboratuarlarda yapılan analizlerinde, bilinenin aksine çok yüksek miktarlarda altın ve gümüş oranlarının tespit edildiği ortaya çıktı.

TÜRKİYE’NİN HEMEN HER ŞEHRİ MADEN ZENGİNİ!.

Edirne’den Kars’a, Antalya’dan Sinop’a kadar hemen her şehirden alınan numunelerde yüksek oranlarda altın ve gümüşün yanı sıra, adı bile bilinmeyen birçok stratejik nadir elemente de rastlanıyor. İşletmeci firmaların altın üretim beyanlarında ton bazında 3-5 gram gibi çok küçük oranlara yer verilirken, analiz raporlarında tonda 400, 500, 600, 700’lü gramlara, hatta 1833 grama ulaşılması kafaları karıştırdı.

GERÇEK ÜRETİM RAKAMLARI TAKİP EDİLEMİYOR MU?

Bazı bölgelerde tonda 2 kilograma yakın çıkan sonuçlar ne tür bir zenginliğin içinde ve ne tür bir kaçakçılıkla yüz yüze olduğumuz noktasında önemli ipuçları veriyor. Özellikle altın madenciliğinde işletilebilirlik oranı tonda 3 gramlar civarında telaffuz edilirken birçok işletmeci de buna yakın oranlarda beyanlarda bulunarak devlet hakkı ve vergi ödüyor. Ancak gerçek üretim rakamları noktasında ciddi kuşkular bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

kizilay_banner_300X300
kizilay_banner_300X300