MEB MATBAALARI BOŞ YATIYOR, OKUL KİTAPLARI TAMAMLANAMADI!.

Okullarda ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının teslimatı, eğitim öğretim yılı başlamasına rağmen tamamlanamadı. Yabancı dil kitapları başta olmak üzere yedi sekiz kitabın henüz basılamadığı öğrenildi.

Bu haber 06 Ekim 2018 - 16:40 'de eklendi ve 657 kez görüntülendi.

Döviz kurlarındaki artışı bahane eden bazı kağıt tüccarları ve özel sektör matbaalarının işi ağırdan alması sebebiyle ücretsiz dağıtılan okul kitaplarının bu yıl öğrencilere tesliminin gecikebileceğini, daha okullar açılmadan haftalar önce gündeme getirmiş ve yetkilileri uyarmıştık.

Son edinilen bilgilere göre bu bilgi maalesef doğru çıkmış durumda. Yabancı dil kitapları başta olmak üzere yedi sekiz ders kitabı basılıp halen öğrencilere teslim edilebilmiş değil.

Soruna çözüm üretmekle yükümlü Milli Eğitim Bakanlığı ise, çareyi okullara kitap içeriklerini mail atmakta buldu. Okul yönetimlerince de öğrencilere aktarılan bu kitap metinlerinin çıktısının alınarak derslere o şekilde girilmesi istendi.

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ankara’da 2 ve İstanbul’da 1 dev matbaa tesisi ve ülke genelinde de onlarca küçük ölçekli matbaası olmasına rağmen, okul kitaplarının basım işini özel bir şirkete verdiği de iddia ediliyor. MEB’in matbaalarındaki yüzlerce işçinin de uzun süredir boş yatmakta olduğu kaydediliyor.

DipDalga.com

STOKÇULAR ŞİMDİ DE OKUL KİTAPLARINDA OYUN PEŞİNDE!.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.