SON DAKİKA
kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

KIRLANGIÇ YUVASININ KİLOSU 20 BİN TL!.

Bu haber 12 Temmuz 2018 - 17:03 'de eklendi ve 81 views kez görüntülendi.

Altın Kırlangıç adı verilen kırlangıç cinsinin tükürüğüyle yaptığı ‘Birdnest’ adı verilen kuş yuvası, Çin başta olmak üzere bazı Uzakdoğu ülkelerinde yüzyıllardır gıda olarak tüketiliyor.

Özel işlemlerden geçirilerek tüketime hazır hale getirilen Birdnest direkt olarak yenebildiği gibi, çorba, bisküvi, şekerleme olarak da tüketilmekte. Gıda olarak kullanılmasının yanı sıra güzellik sektöründe krem ve serum olarak da kullanılan Birdnest’in kilogram fiyatı 18 bin RM (Malezya Ringiti),  yani 20 bin 700 TL!

Bağışıklık sistemini güçlendirdiği, balgam ve öksürüğü kestiği, vücut direncini artırdığı, hücrelerin büyümesini ve çoğalmasını sağladığı hatta akciğer kanserini tedavi etmede bile faydalı olduğu öne sürülen Birdnest, Güneydoğu Asya’da özellikle Endonezya, Malezya, Tayland, Vietnam ve Burma’da üretim, tasnif, temizlik ve yurtiçi ve uluslararası ticaret boyutlarıyla milyon dolarlara hükmeden orta büyüklükte bir ticari sektör haline gelmiş durumda.

Birdnest üretimi ve tüketimi bilindiği kadarıyla 250 yıllık bir geçmişe sahipken, dünya bu ürüne yıllık yaklaşık 500 ton civarında bir talepte bulunuyor.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

kizilay_banner_300X300
kizilay_banner_300X300