HAKİMLER YARGILADIKLARI FETÖ ŞÜPHELİLERİNDEN DERS ALACAK!

Üniversitelerdeki FETÖ yapılanmalarına yönelik operasyonlar devam ederken Tekirdağ’dan skandal bir haber geldi. Birçok FETÖ şüphelisinin görev yaptığı üniversitede geçtiğimiz hafta açıklanan sonuçlara göre yüksek lisansa kabul edilen Tekirdağ Adliyesi’nde görevli 4 Hakimin üniversitede bulunan FETÖ şüphelisi hocalardan ders alacağı ortaya çıktı.

Bu haber 21 Eylül 2018 - 16:32 'de eklendi ve 1.143 kez görüntülendi.

Tekirdağ’da yayın yapan Kapaklı Gazetesi’nden Adem Çil’in haberine göre; Tekirdağ Adliyesi’nde görev yapan 4 Hakim Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans programına kabul edildi. Mülakatla üniversiteye kabul edilen 4 Hakimden bazıları ise FETÖ şüphelisi hocalardan ders alacaklar. Bu Hakimlerin bazılarının da halen FETÖ yargılamalarında görev aldığı ortaya çıktı.

FETÖ’LÜ YÜKSEK LİSANS
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Müdürlüğü yardımcılığını Babası Fevzi Kıran ile birlikte FETÖ şüphelisi olan Elif Kıran’ın yaptığı Sosyal Bilimler Enstitüsünde tezsiz yüksek lisans için mülakat yapıldı. Çalışma iktisadı alanında yapılan tezsiz yüksek lisansa 17 kişi mülakatta başarılı olarak kabul edildi. Bunların arasında ise Tekirdağ Adliyesi’nde görev yapan 4 Hakim de yer aldı.

4 HAKİM VAR
3. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi  Abdulkerim Durmuş, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Üye Hakimi Neslihan Geyik, 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Muhammet İkbal Geyik, 1. İcra Ceza Mahkemesi Hakimi Aslı Akyol yüksek lisans için mülakatta başarılı oldu. Başarılı olan diğer isimlerin kimler olduğu bilinmiyor.

HAKİMLER FETÖ ŞÜPHELİLERİNDEN DERS ALACAK
FETÖ yargılamalarında da yer alan hakimler kısa bir süre sonra ders almaya başlayacak. Hakimlerin de içinde bulunduğu 17 kişinin FETÖ’den hakkında soruşturması devam eden Davuthan Günaydın, Ensar Nişancı, Nükhet Kırcı’dan ders alacağı öğrenildi. Ayrıca Yüksek lisansı açan sosyal bilimlerin ise müdür yardımcılığını Babası Genel Sekreter Yardımcısı Fevzi Kıran ile birlikte FETÖ şüphelisi olan Elif Kıran’ın yaptığı ortaya çıktı.

REKTÖR DE FETÖ’DEN ŞÜPHELİ
Öte yandan üniversite rektörü Osman Şimşek, başta olmak üzere Rektör Yardımcıları İsmail Yılmaz, Şefik Kurultay, İhsan Sosysal, Genel Sekreter Abdullah Yinanç, Genel Sekreter Yardımcısı Fevzi Kıran da FETÖ’den şüpheli.

Kaynak: Kapakligazetesi.com.tr

 

Öte yandan söz konusu durumun yaşandığı üniversitenin resmi web sitesinde yeni kayıt dönemine ilişkin hazırlanan görselde yer alan “Gülen Gelecekler” sloganı vatandaşların tepkisini çekmişti. Duyarlı vatandaşların şikayeti üzerine söz konusu paylaşım ile ilgili soruşturma açılırken ilgili görsel kısa süre içerisinde yayından kaldırılmıştı.

 

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ’NDEN SKANDAL ‘GÜLEN’ PAYLAŞIMI

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.